Kup w przeciągu

14

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
 
Dwuetapowe mycie twarzy jest rozwiązaniem rekomendowanym przez dermatologów.
 
Skuteczne zmycie makijażu powinno polegać na używanie produktów na bazie oleju a następnie produktów bazie wody.
Odpowiedzią na powyższe działanie jest dwuetapowe mycie twarzy.
 
Poniżej wyjaśniamy czym jest dwuetapowe oczyszczenie skóry i z jakich kosmetyków można w tym celu skorzystać.
 
Dwuetapowe oczyszczenie twarzy
 
Dokładne oczyszczenie twarzy jest podstawą higieny osobistej i należy zadbać o to, aby taki zabieg wykonać samodzielnie przed lustrem co najmniej raz dziennie (najlepiej wieczorem). Dokładne oczyszczenie pozwala zapobiec stanom zapalnym, namnożeniu się wolnych rodników, zaskórnikom oraz wszelkim podrażnieniom.
 
Na czym polega dwuetapowe oczyszczenie twarzy? Etap pierwszy to demakijaż wykonywany za pomocą środka do demakijażu np. za pomocą mleczka, płynu micelarnego lub odpowiedniego olejku. Etap drugi to dokładne mycie twarzy dokonywane przy pomocy żelu, pianki lub emulsji.
 
Krok 1 – demakijaż
pianka do demakijażu
 
Podczas kroku pierwszego należy pozbyć się makijażu oraz wszelkich zabrudzeń. Co ciekawe na rynku dostępnych jest wiele płynów przeznaczonych do dwufazowego oczyszczania skóry. Ponadto, jak najbardziej można użyć płynu micelarnego, który jest ceniony ze względu na swoją skuteczność. Z pomocą płynu micelarnego bez większego kłopotu można zbyć nawet mocny makijaż bez obawy o podrażnienia. Jeśli jednak mamy wyjątkowo wrażliwą skórę możemy postawić na balsam, mleczko lub olejek. Każdy z tych produktów jest rekomendowany w przypadku delikatnej skóry wrażliwej.
 
Krok 2 – mycie twarzy
 
Złuszczający balsam do twarzy z zieloną herbatą
Mycie twarzy wykonywane po demakijażu pozwala domyć pozostałości zabrudzeń jakich nie udało się usunąć podczas demakijażu. Jest to etap, podczas którego łączymy kosmetyki z wodą i na koniec w ramach zwieńczenia całego zabiegu delikatnie osuszamy twarz ręcznikiem.
 
Na rynku jest kilka produktów nadających się do tego celu. Przede wszystkim są to żele dedykowane do mycia twarzy, pianki, emulsje dla skóry wrażliwej lub syndety (czyli mydła o niższym pH niż klasyczne mydła).
 
Demakijaż balsamem do twarzy Thalaxia oraz pianką Thalàxia Anti-Pollution.
 
Balsam z linii Thalaxia to bogaty w składniki utleniający kosmetyk, który chroni skórę przed reaktywnymi formami tlenu, w efekcie hamuje starzenie się skóry. Bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem mocnego makijażu. Zasada działania opiera się o delikatne złuszczanie, które jest możliwe dzięki mikronizowanym liściom zielonej herbaty. Warto wiedzieć, że zielona herbata chroni komórki przed wolnymi rodnikami opóźniając proces starzenia się skóry. Natomiast zawarty w balsamie olej tsubaki działa nawilżająco i przeciwzapalnie. Przed użyciem należy delikatnie zwilżyć skórę twarzy, następnie nanieść balsam dłonią wykonując okrężne ruchy. Po kilkudziesięciu sekundach oczyszczania można zmyć balsam za pomocą wody. W kolejnym kroku należy użyć pianki do mycia z serii Thalàxia Anti-Pollution.
 
Pianka znakomicie dopełnia oczyszczenie wykonane za pomocą balsamu. Jest to produkt wzbogacony o węgiel z bambusa oraz kilka innych w pełni naturalnych składników, które mogą być stosowane również u dzieci. Chalkon z bambusa przyciąga zanieczyszczenia oraz metale tym samym bardzo dokładnie oczyszcza nawet najdrobniejsze zabrudzenia. Ponadto, działa antyoksydacyjnie oraz nawilża. Przed użyciem najlepiej wstrząsnąć po czym delikatnie rozprowadzić piankę na skórze. Po nałożeniu pianki należy zmyć ją wodą i delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl